Informatii wipe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Informatii wipe

Mesaj Scris de EzEkIlL la data de Joi Feb 25, 2016 2:13 am

Dupa cum prea bine stiti, staff-ul SAMP, impreuna cu voi am decis sa dam wipe pe serverul nostru de samp. Trebuie sa ne gandim la majoritatea care a votat "DA" si sa le respectam dorinta. Nu va pot spune o data exacta pentru ca inca mai avem de lucrat la anumite aspecte si nu vrem sa spunem una si sa facem alta. Data o sa fie anuntata cand vom stii sigur ca totul este gata si putem garanta ca nu vor aparea probleme majore. Tin sa precizez ca ne pasa de aceasta comunitate si implicit de voi, playerii acestei comunitati, asa ca vom face tot posibilul ca totul sa fie bine si sa va puteti juca fara probleme.

Pe langa acest anunt, staff-ul BlueGames SA:MP a decis sa organizeze un concurs numit "Cel mai activ player". In perioada asta, datorita faptului ca vom da wipe, multi dintre voi nu mai joaca pe motiv ca nu are rost sau mai stiu eu ce motive aveti. Ei bine, noi venim cu un concurs interesant care speram sa creasca activitatea pe server, chiar daca vom da wipe. Mai jos o sa las toate detaliile acestui concurs.

Cel mai activ player

In cadrul acestui concurs, tot ce aveti de facut este sa:
1.aveti cele mai multe ore ACTIVE
2.sa organizati cat mai multe eventuri sau activitati pe server
Detalii pentru punctul 1:

Nu e foarte greu, doar ca va trebui sa adunati cat mai multe ore active. Asta inseamna ca nu trebuie sa stati AFK, desigur ca nu este obligatoriu dar daca va doriti sa castigati, presupun ca vreti sa aveti cat mai multe.

Detalii pentru punctul 2:
Aici e mai complicata treaba, pentru ca trebuie sa organizezi eventuri sau orice activitate care presupune adunarea a minim 10 playeri la un loc si sa faceti ceva. Eventuri: DM, racing, LMS, LCS, deagle master, M4 master etc. Activitati: plimbari cu bus, vizite prin locurile speciale din LV etc. Absolut orice activitate / event trebuie dovedita prin POZE, cat mai multe posibil.

Eu v-am dat cateva exemple dar voi aveti voie sa organizati ce vreti, atat timp cat implica jucatorii serverului. Stiu ca este greu dar cu putina vointa, se poate realiza. Ideea principala este ca la sfarsitul concursului, sa aveti cele mai multe eventuri / activitati organizate de voi ca sa puteti castiga.

Premii concurs:
Vom premia primele 3 locuri dupa cum urmeaza:
•Locul 1 - o masina personala
•Locul 2 - o casa
•Locul 3 - 60 RP

Dupa cum puteti vedea, premiile sunt consistente, motiv pentru care imi doresc sa vad cat mai multa implicare din partea voastra. Avand in vedere ca vom da wipe, premiile puse in joc le veti primi dupa wipe. Ganditi-va ca cine va castiga locul 1 va avea prima masina personala, locul 2, prima casa iar locul 3, va putea fi primul membru in factiune. Eu zic ca va da putin de gandit premiile si cred ca se merita sa lupti pentru ele.

Reguli concurs:
- nu aveti voie sa abuzati [DESCALIFICARE]
- nu aveti voie sa folositi hack-uri de orice fel [DESCALIFICARE + Ban permanent]
- nu aveti voie sa folositi programe ajutatoare care sa va creasca orele ACTIVE [DESCALIFICARE]
- eventurile / activitatile organizate pe server, trebuie sa fie dovedite prin POZE si nu vorbe
- incercati pe cat posibil sa va comportati omeneste, un limbaj decent etc

!!!ATENTIE!!!
Activitatile / eventurile organizate pe server vor fi net superioare fata de orele active jucate pe server. Asta inseamna ca daca un player are 30 de eventuri si 20 de ore active va fi declarat castigator. Noi ne dorim ca toti sa se poata bucura de acest concurs, motiv pentru care punem accent pe activitati si nu ore jucate dar si astea conteaza.

Cam asta e ideea, noi speram sa va placa ce ne-am pus in plan si sa participati cu placere. Voi face maine dimineata la ora 10.00 un topic separat de acesta, unde va trebui sa postati o poza cu /pday. Aceasta poza va face dovada acelor ore active pe care trebuie sa le adunati. Pana atunci, cititi acest topic de mai multe ori, ca sa nu apara probleme.
Multumesc

EzEkIlL
Admin

Data de inscriere : 19/02/2016
Localizare : Brasov

Vezi profilul utilizatorului http://bluegames.hitforum.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum